Blog

Jakie mogą być przyczyny tego, że drukarka nie drukuje po wymianie tuszu?

Używanie urządzeń drukujących jest wciąż niezbędne, ponieważ wiele dokumentów stale ma postać papierową, gdyż ułatwia to ich wykorzystanie, a nierzadko również archiwizację oraz przechowywanie. W zależności od specyfiki realizowanych zadań oraz występujących potrzeb sięga się albo po drukarki, kopiarki czy kombajny wielofunkcyjne laserowe, gdzie wymagany będzie właściwy toner np. MPC2503, aż po sprzęt z technologią wydruku atramentowego. W tym przypadku nie obejdzie się bez zainstalowania odpowiednich pojemników z tuszem albo sięgnięcia po elementy z barwnikiem zintegrowane z głowicą drukującą. Może się jednak zdarzyć, że użytkownik napotka różne problemy techniczne niepozwalające na uzyskanie wydruków mimo uzupełnienia zużytego pojemnika. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Które drukarki są tańsze w eksploatacji - laserowe czy atramentowe?

Uzyskiwanie wydruków wysokiej jakości jest możliwe zarówno przy korzystaniu z urządzeń laserowych, jak i atramentowych. W obu przypadkach zupełnie inne będą jednak niezbędne akcesoria, a także oferowana szybkość pracy. Poza zakupem w jednej sytuacji wkładu z tuszem, który może być zintegrowany z głowicą, a w drugiej odpowiedniego tonera np. mpc2551 i przeznaczonego dla danego modelu bębna nieco odmiennie będą się kształtowały również koszty druku. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce?

Mimo tego, że coraz częściej wykorzystuje się bezpośrednio informacje w ich postaciach elektronicznych, wciąż konieczne jest drukowanie sporej części wszelkiego rodzaju dokumentów. Sprawne działanie używanych do tego celu urządzeń oraz jakość wydruków zależą jednak od dostępu do odpowiednich akcesoriów.

Jak dopasować typ tonera do swojej drukarki?

Korzystanie z domowej lub biurowej drukarki albo urządzenia wielofunkcyjnego czy kopiarki pozwala na szybkie przygotowywanie potrzebnych dokumentów, a także błyskawiczne uzyskiwanie wysokiej jakość zdjęć czy otrzymanie różnych elementów dekoracyjnych od wyprasek nanoszonych na koszulki po rozmaite naklejki.

Jak wyczyścić głowicę w drukarce, gdy dojdzie do zaschnięcia tuszu?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja drukarka nagle zaczęła drukować nieczytelne lub niekompletne dokumenty? Być może przyczyną tego problemu było zaschnięcie tuszu w głowicy drukującej.