Kategorie

Ricoh MPC3004SP (417454)

Ricoh Aficio™ MPC3004SP - pierwsze kolorowe urządzenie  formatu A3, które w standardzie posiada 10,1 calowy dotykowy panel z systemem Android.  Obsługa ekranu jest analogiczna jak  smartphona czy tabletu. Za pośrednictwem panelu możemy przeglądać strony internetowe, tworzyć widżety z określonymi ustawieniami drukowania, kopiowania i skanowania, a także pobierać  dodatkowe aplikacje ze strony Application Site . Znajdziemy tam m.in. aplikację  ID Card Scan & Copy (obie strony dokumentu tożsamości zostaną zeskanowane i zapisane jako pojedyncza strona), czy też Easy Book Copy, która poprawia jakość kopiowania książki. Opcjonalny moduł NFC  pozwala na na użycie Smart Device Connector (dostępny na Google Play), dzięki któremu następuje autoryzacja do urządzenia bezpośrednio z terminala mobilnego po zetknięciu go z modułem NFC.

Nowością jest finiszer hybrydowy o pojemności do 1000 arkuszy, który posiada dwie możliwości łączenia papieru – za pomocą zszywek lub poprzez wykonanie otworu i przełożenie przez niego wytłoczo  nego fragmentu papieru  (maksymalne połączenie do 5 kartek). W przypadku większych zestawów dokumentów finiszer używa standardowych zszywek.

Cechy wyróżniające model Ricoh Aficio™ MPC3004SP:

 • Wydruk wysokiej jakości banerów, plakatów i materiałów reklamowych dzięki opcjonalnemu podajnikowi. Do podajnika można załadować papier o formacie max. 320-1260 mm. 
 • Obsługa grubego papieru o gramaturze do 300 g/m² oraz wydruk na kopertach.
 • Przeglądarka internetowa - od teraz w standardzie.
 • Urządzenie posiada możliwość połączenia przez Wi-Fi i Bluetooth.
 • Po raz pierwszy urządzenia, które drukują z prędkością 30 i 35 str./min można wyposażyć w jednoprzebiegowy podajnik SPDF.
 • Ricoh Smart Device Print&Scan- dzięki aplikacji użytkownicy mogą bezprzewodowo drukować dokumenty, zdjęcia ze swojego urządzenia mobilnego. Aplikacja pozwala również na bezpośrednie skanowanie dokumentów z urządzenia wielofunkcyjnego do pamięci smartphonu lub wybranego konta w chmurze.
 • W przypadku wystąpienia błędu podczas pracy (np. wydruk  dokumentu o niewłaściwym formacie) urządzenie kontynuuje swoją pracę, a niezrealizowane zadanie zostanie wydrukowane po usunięciu błędu .
 • W momencie zacięcia papieru  Użytkownik może uruchomić film instruktażowy (następuje połączenie z zasobami w Internecie), który w szybki sposób pokaże w jaki sposób wyeliminować powstałe zacięcie.  Dodatkowym ułatwieniem są diody umieszczone w urządzeniu, które wskażą miejsce zacięcia. W przypadku innych problemów Użytkownik może uzyskać  zdalne wsparcie techniczne dzięki funkcji Remote Assistance. Pracownik z serwisu może połączyć się z urządzeniem Użytkownika i podejrzeć obraz, który jest wyświetlany na panelu. Może on dodać notatki, które zostaną wyświetlone na ekranie lub zdalnie rozwiązać problem.
 • Ricoh Aficio™ MPC3004SP posiada czujnik , który w momencie wykrycia ruchu rozpoczyna proces nagrzewania, dzięki czemu Użytkownik nie traci czasu na ręczne wybudzanie urządzenia z trybu uśpienia.
 • Mechanizm delikatnego i cichego domykania kaset chroni kasety przed uszkodzeniem  m.in. czujników rozmiaru papieru.
 • Możliwość samodzielnego ustawiania dźwięków, które powiadomią o rozpoczęciu/zakończeniu pracy urządzenia lub o potrzebie dodania papieru, toneru.
 • Gwarancja 24 miesiące.