Kategorie

Ricoh MPC306ZSPF (417334)

Ricoh Aficio™ MPC306ZSPF to pierwsze urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 oparte na platformie ANDROID. Kolorowy 10,1 calowy ekran dotykowy (obsługiwany tak samo jak smartfony) umożliwia personalizację oraz dodawanie widżetów z zdefiniowanymi ustawieniami. Zaprogramowanie ustawień pod określonymi ikonami znacznie oszczędza czas. Ponadto z ekranu urządzenia możliwe jest przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie filmów (np. YouTube), a także edycja i wydruk zaznaczonego tekstu ze stron internetowych. Dla Użytkowników udostępniono instrukcje obsługi oraz filmy instruktażowe, które wyświetlane są po połączeniu z siecią. Dla urządzeń opartych na platformie Android, producent stworzył darmowe aplikacje (dostępne na Google Play i App Store), które zwiększają wydajność pracy jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przepływu dokumentów. Są to:

Smart Device Connector – aplikacja stworzona dla urządzeń mobilnych. Dzięki technologii NFC autoryzacja funkcji wydruku, kopii, skanu lub faxu odbywa się bezpośrednio z urządzenia mobilnego po przyłożeniu do opcjonalnego modułu NFC.

Smart Device Print & Scan pozwala na wydruk plików, dokumentów, stron internetowych za pomocą urządzenia mobilnego lub z chmury Cloud Service oraz skanowanie plików PDF lub JPEG do pamięci urządzenia mobilnego.

 

Cechy, które wyróżniają Ricoh Aficio™ MPC306ZSPF:

  • Nowy system  utrwalania QSU DH zwiększa wydajność urządzenia, zmniejsza ilość zacięć i zużycie energii.
  • Administrator może kontrolować ilość wykonywanych kopii, zmniejszyć  ilość zużywanego papieru i toneru poprzez ustalenie limitów wydruków dla poszczególnych użytkowników lub grup. 
  • Auto Job Promotion - gdy urządzenie nie jest w stanie zrealizować konkretnego zadania (np. wydruk pliku o niewłaściwym formacie) to nie wstrzymuje kolejnych wydruków. Realizuje kolejne zlecone zadania, a niewykonana praca jest wstrzymana. Dzięki temu zachowana jest ciągłość pracy urządzenia.
  • W urządzeniach zastosowano mechanizm automatycznego domykania kaset, który chroni przed uszkodzeniem m.in. czujników rozmiaru papieru i pozwala na ciche i delikatne zamknięcie szuflad.
  • Nowością jest możliwość samodzielnego ustawiania dźwięków, które będą sygnalizowały, że w urządzeniu należy uzupełnić papier, wymienić toner lub poinformuje nas, że praca została zakończona co pozwala na szybką reakcję obsługi urządzenia.