Kategorie

Ricoh MP3054ZSP (417394)

Ricoh Aficio™ MP3054ZSP - monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne do formatu A3, które drukuje z prędkością 30 str./min. Maszynę wyposażono  w 10,1 calowy panel dotykowy z czytnikiem USB/SD oparty na platformie Android. Kolorowy panel obsługiwany jest przez dotyk tak samo jak w smartphonach i tabletach. Na  głównym ekranie możemy dodać widżety wyświetlające poziom tonera, data/czas, a także tworzyć własne skróty z zdefiniowanymi ustawieniami drukowania, kopiowania i skanowania.  Urządzenie wyposażono w przeglądarkę internetową, gdzie użytkownik może przeglądać strony internetowe (maksymalna ilość otwartych stron jednocześnie to 8) oraz oglądać materiały wideo (oprócz animacji Flash). W urządzeniu zastosowano system utrwalania Quick Start Up Direct Heating QSU DH , który redukuje zużycie energii, dzięki zastosowaniu nowego elementu, który potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej do nagrzania się. Użycie płaskiego docisku papieru w pasie grzewczym eliminuje powstawanie nierówności podczas przejścia papieru oraz kopert, co w efekcie zmniejsza liczbę uszkodzeń i zagięć.W podstawowej konfiguracji Ricoh MP3054ZSP posiada dwuprzebiegowy podajnik ARDF na 100 arkuszy, który skanuje z prędkością do 80 obrazów na minutę oraz dwie kasety (każda o pojemności 550 arkuszy A4 80 g/m2), które obsługują papier do 300 g/m2 oraz umożliwią wydruk na kopertach. Nowością jest opcjonalny, wewnętrzny finiszer bezszywkowy. Łączenie arkuszy (maksymalnie do 5) odbywa się bez użycia metalowych zszywek.

 

 • Aplikacja Smart Device Print & Scan zapewnia wydruk zdjęć, dokumentów, stron internetowych z pamięci urządzenia mobilnego lub z chmury Cloud Service oraz skanowanie plików PDF lub JPEG do pamięci urządzenia mobilnego. 
 • Smart Device Connector– aplikacja na urządzenia mobilne wyposażone w NFC. Wywołanie funkcji  drukowania, kopiowania, skanowania, faksowania odbywa się  bezpośrednio z urządzenia mobilnego z NFC po zbliżeniu do panela w MFP.
 • Obsługa papieru o gramaturze do 300g/m2oraz kopert z każdego podajnika.
 • Dodatkowy port sieciowy LAN - możliwość zainstalowania dodatkowego portu sieciowego w urządzeniu, który zapewnia dwa adresy IP obsługując 2 niezależne sieci (opcja).
 • Centralne zarządzanie książką adresową- import książki adresowej między pozostałe urządzenia. Funkcja oszczędza czas oraz pozwala na uniknięcie pomyłki (zwłaszcza, gdy adresy wprowadzane są ręcznie).
 • Zdalne wyłączenie urządzenia – funkcja umożliwiająca wyłączenie urządzenia za pomocą Web Image Monitor przez administratora bez podchodzenia do urządzenia;
 • Sygnalizacja diod LED, które wskazują miejsce zacięcia papieru.
 • Funkcja drukowania pustych stron – strony, które zawierają znaki ASCII lub biały tekst zostaną wydrukowane.
 • Możliwość zamontowania blokady na kasety.
 • Możliwość importowania/eksportowania zdefiniowanych konfiguracji urządzenia między pozostałe maszyny.
 • Funkcja Black/Gray by K-Strong UCR umożliwia przejrzyste wydrukowanie wcześniej zeskanowanej kopii obrazu. Opcja ta usuwa piksele przy konturach obiektu.
 • Zwiększona wydajność tonera – 24 000 stron ( wydajność tonera u poprzednika MP3053 wynosiła 11 000 stron).
 • Powrót z trybu uśpienia w ciągu 5 sekund (poprzedni model – 10 sekund).