Kategorie

Ricoh MP4055ASP (417764)

Ricoh Aficio™ MP4055ASP  - monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne do formatu A3, które drukuje z prędkością do 40 str./min. Urządzenie wyposażono w  10,1 calowy panel dotykowy oparty na platformie Android  z Wi-Fi i Bluetooth.  Ze strony Application Site możemy pobrać dodatkowe aplikacje, które usprawnią realizację zadań np. ID Card Scan & Copy lub Easy Book Copy. W podstawowej konfiguracji urządzenie posiada dwie 550 arkuszowe kasety oraz jednoprzebiegowy  podajnik SPDF o pojemności 200 arkuszy który skanuje z prędkością do 110 obrazów/minutę (simplex)/ 180 obrazów/min. (duplex). Opcjonalny moduł Multifold Unit, który instalowany jest w miejscu tacy odbiorczej urządzenia oszczędza cenną przestrzeń biurową. Moduł posiada funkcję składania dokumentów w literę Z, na pół oraz na trzy.

    

Cechy, które wyróżniają Ricoh Aficio™ MP4055ASP:   

 

  • Mopria Print Service aplikacja, która umożliwia drukowanie z smartphonu bezpośrednio przez Wi-Fi lub Bluetooth. Przed zleceniem zadania wydruku w aplikacji możemy określić takie parametry jak ilość kopii, rozmiar papieru lub wydruk jednostronny/dwustronny.
  • Ricoh Smart Device Print&Scan- pozwala na bezprzewodowy wydruk dokumentów, zdjęć z smartphonu lub tabletu oraz bezpośrednie skanowanie dokumentów z urządzenia wielofunkcyjnego do pamięci urządzeń mobilnych lub wybranego konta w ,,Cloud’’.
  • Ricoh Aficio™ MP4055ASP wyposażono w wydajny procesor Intel Atom 1,46 GHz.
  • Możliwość samodzielnego ustawiania dźwięków, które powiadomią o rozpoczęciu/zakończeniu pracy urządzenia lub o potrzebie dodania papieru, toneru.
  • W przypadku pojawienia się zacięcia papieru na panelu urządzenia można odtworzyć film z instrukcją usuwania powstałego zacięcia.
  • W sterowniku PostScript dodano opcję zszywania dokumentów po skosie, drukowanych w orientacji poziomej.
  • Funkcja numerowania dokumentów w tle (od teraz dostępna w PS/PCL) – na każdym wydrukowanym dokumencie zostaje umieszczona liczba, która jest przypisana do konkretnego użytkownika. To pozwala na łatwą identyfikację właściciela wdrukowanego dokumentu.